Drony sú moderným nástrojom pre rozličné profesie, v ktorých ľuďom pomáhajú s prácou napríklad na nedostupných miestach pre človeka, pri šikmých stavbách či veľmi vysokých vežiach trebárs na kostoloch.
Prvý sa utopil
Prvý dron, ktorý už bol vybavený kamerou, neprežil ani mesiac a utopil sa v zaplavenom kameňolome na Morave. Po tom, čo zachytil falošný signál si to namieril rovno do konárov stromu, ktoré boli nad vodou a neovládateľne sa zrútil do vody, kde je pochovaný dodnes.
Ulietavajúce drony sa už postupne stávajú raritou, keďže technika je stále vyspelejšia, dnes na ich manipuláciu treba len smartfón, ktorý má menší dosah ako tie vyspelejšie, pri ktorých potrebujeme ovládač s anténkami.
Spark
Sparky patria medzi najobľúbenejšie drony. Stačí si vybrať podľa technických parametrov, existujú totiž v niekoľkých typoch s viacerými možnosťami konfigurácie. Drahšie modely sa vo vzduchu udržia aj pol hodiny. Proti nevhodnému zaobchádzaniu sú vybavené rôznymi spôsobmi sebaobrany. Pri režime Tap Fly dron letí v smere ťuknutia na displej telefónu, funkciou Active Track je rozpoznávanie objektov a mód Gesture dokáže rozoznávať gestá, čím ho viete ovládať pohybom ruky.
Syma
Ak nehľadáte vysokú kvalitu, len mobilový štandard, ktorý sa nedá riadiť rukami a gestami, Syma je ideálny typ. Dosah majú asi 150 metrov, pri väčších vzdialenostiach sa strácajú z dohľadu, pretože sú maličké. Špecifické sú vybavením ovládača, ktorým ho viete otáčať o 360 stupňov.
Parrot Hydrofoil
Meno dostal podľa papagája, lebo aj tak lieta alebo sa dokáže vznášať nad hladinou ako vznášadlo. Je s ním zábava, hoci žiadne seriózne fotografie neurobí, len nekvalitné počas letu. Tento minidron je možné pripojiť k mini plavidielku a môže sa preháňať po hladine, až kým sa mu nevyčerpá batéria. Pri tomto minidrone to je zhruba 10 minút. Ak ho odopnete, lieta a dá sa ovládať cez bluetooth s dosahom viac ako 20 metrov. Jeho cena sa pohybuje okolo 100 euro.