1. Nakupovanie bez zoznamu.
Prvou chybou je, že ľudia často nakupujú bez nákupného zoznamu. Mali by ste používať nákupný zoznam nie len pri nakupovaní potravín, ale aj pri nákupe oblečenia. Pred nakupovaním oblečenia si položte takéto otázky. Čo vlastne potrebujem vo svojom šatníku? Čo mi chýba v mojom šatníku? Sú to napríklad tričká, tak si poznačte k nim aj farbu a veľkosť a nič vás pri nakupovaní nezaskočí.
2. Kupovanie značkových vecí.
Je to chyba, ktorú vidíme v tejto dobe. Pravidlom je, že nie každá značková vec je aj taká dobrá. Ak potrebujete novú košeľu nemusíte si hneď kupovať nejakú značkovú. Bude vám stačiť aj obyčajná, najdôležitejšie je, aby mala dobrú kvalitu. Ak ale máte veľa peňazí, tak kľudne investujete aj do značiek, ale ak šetríte alebo chcete ušetriť, nezamerajte sa len na značky.
3. Impulzívne nakupovanie.
Veľa ľudí uvidí niečo v obchode a zapáči sa im to. Aj keď to nepotrebujú tak to kúpia, ale to je veľká chyba. Týmto nakupovaním si len zbytočne hromadíte veci vo svojom šatníku, párkrát si ich oblečiete a potom ich zapracete inými vecami a už nikdy nevytiahnete. Nekupujte niečo, pretože je to lacné a padlo vám to do oka. Nakúpte iba veci, ktoré nevyhnutne potrebujete.
4. Vyhnutie sa skúšobným kabínkam.
Hneď ako zbadáte nejakú vec, ktorú potrebujete a páči sa vám, nezabudnite na dôležitú vec a tou je vyskúšať si ju. Aj keby bola obrovská rada pred skúšobnými kabínkami radšej počkajte. Niekedy sa nám môže zdať vec na vešiaku krásne, ale vám práve nemusí sedieť. Skúste si pre istotu aj viacej veľkostí. Každý obchod ma trochu iné miery. Niekedy vám môže byť dobrá veľkosť L, inokedy zas M.
Existuje ešte určite viacej chýb pri nakupovaní, ale tieto boli základné. Keď sa im budete vyvarovať, nielen že ušetríte aj peniaze, ale budete mať aj veci, ktoré potrebujete a ktoré vám sedia.